EPCOS (TDK) B32654A7224J189
B32654A7224J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32654A7224J189
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 5% 1.25KVDC RAD
Datasheet Download
B32654A7224J189.pdf
Availability of B32654A7224J189
QUANTITY
B32654A7224J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32654A7224J189
Internal Part NumberEIS-B32654A7224J189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32654
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm)
Height - Seated (Max)0.965" (24.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32654A7224J189
Related LinksB32654A, B32654A7224J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32654A7224J189 Details Description
Related parts for B32654A7224J189
IC HI-SIDE SW CNTRLR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A 10MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 1M 1CH 16DFN datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 229 TYP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 12K OHM 2512 datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf