EPCOS (TDK) B32669C3405K
B32669C3405K picture photo
Mfg. Part Number
B32669C3405K
Brief Description
CAP FILM 4UF 10% 250VAC AXIAL
Datasheet Download
B32669C3405K.pdf
Availability of B32669C3405K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32669C3405K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32669C3405K
Internal Part NumberEIS-B32669C3405K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package150
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32669
PackagingBulk
Capacitance4µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.591" Dia x 1.850" L (15.00mm x 47.00mm)
Height - Seated (Max)-
Termination-
Lead Spacing-
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32669C3405K
Related LinksB32669, B32669C3405K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32669C3405K Details Description
Related parts for B32669C3405K
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CABLE SMA/SMA 12" RG-58 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 210MA 1.4 OHM SMD datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN VT CPI B/A HDR GOLD 32POS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 24W datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf