EPCOS (TDK) B32672L8332J189
B32672L8332J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32672L8332J189
Brief Description
CAP FILM 3300PF 5% 2KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32672L8332J189.pdf
Availability of B32672L8332J189
QUANTITY
B32672L8332J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32672L8332J189
Internal Part NumberEIS-B32672L8332J189
Standard Package5,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32672L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32672L8332J189
Related LinksB32672L, B32672L8332J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32672L8332J189 Details Description
Related parts for B32672L8332J189
IC TRANSPARENT LATCH 48-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11.5A SO-8FL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 3.81MM GRN R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
PWREDGE VERT CARD datasheet.pdf
CONN GIG-ARRAY PLUG datasheet.pdf
INDUCTOR 6.0 X 5.4 X 2.0 0.22UH datasheet.pdf