EPCOS (TDK) B32674F8225K
B32674F8225K picture photo
Mfg. Part Number
B32674F8225K
Brief Description
CAP FILM 2.2UF 10% 1.05KVDC RAD
Datasheet Download
B32674F8225K.pdf
Availability of B32674F8225K
QUANTITY
B32674F8225K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32674F8225K
Internal Part NumberEIS-B32674F8225K
Standard Package800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32674
PackagingBulk
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1050V (1.05kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32674F8225K
Related LinksB32674, B32674F8225K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32674F8225K Details Description
Related parts for B32674F8225K
RELAY SOCKET BACK CONNECTING datasheet.pdf
RES SMD 309KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DRIVER HEX DUAL W/DRVR 28SOIC datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 1K FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZA10 M20 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 63POS .100 L.143 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf