EPCOS (TDK) B32776G8226J
B32776G8226J picture photo
Mfg. Part Number
B32776G8226J
Brief Description
CAP FILM 22UF 5% 800VDC RADIAL
Datasheet Download
B32776G8226J.pdf
Availability of B32776G8226J
QUANTITY
B32776G8226J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32776G8226J
Internal Part NumberEIS-B32776G8226J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Automotive Industry Capacitors
Standard Package440
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32776
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC800V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)5 mOhm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.476" (37.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32776G8226J
Related LinksB32776, B32776G8226J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32776G8226J Details Description
Related parts for B32776G8226J
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
IDC CABLE - MKR10K/MC10M/MKR10K datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 52.4VC SMD datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 24QSOP datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH SNGL 8-SOIC datasheet.pdf
IC FIFO 65536X18 LP 15NS 64QFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V X7R SMD datasheet.pdf