EPCOS (TDK) B32798G4256K
B32798G4256K picture photo
Mfg. Part Number
B32798G4256K
Brief Description
CAP FILM 25UF 10% 1.05KVDC RAD
Datasheet Download
B32798G4256K.pdf
Availability of B32798G4256K
QUANTITY
B32798G4256K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32798G4256K
Internal Part NumberEIS-B32798G4256K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package108
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32798
PackagingBulk
Capacitance25µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC1050V (1.05kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 mOhm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing2.067" (52.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32798G4256K
Related LinksB32798, B32798G4256K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32798G4256K Details Description
Related parts for B32798G4256K
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 26POS datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MODULE DDR2 512MB 244-MDIMM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.55 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.301 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CUTTER CABLE datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM ROUND datasheet.pdf
SURGE PROTECTOR 10KA 480V SERS datasheet.pdf