EPCOS (TDK) B32911A4562M189
B32911A4562M189 picture photo
Mfg. Part Number
B32911A4562M189
Brief Description
CAP FILM 5600PF 20% 440VAC RAD
Datasheet Download
B32911A4562M189.pdf
Availability of B32911A4562M189
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32911A4562M189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32911A4562M189
Internal Part NumberEIS-B32911A4562M189
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package5,200
SeriesB32911
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC440V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32911A4562M189
Related LinksB32911A, B32911A4562M189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32911A4562M189 Details Description
Related parts for B32911A4562M189
IC SIMPLE SEQUENCER OD SC70-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FIXED IND 4UH 1.63A 69 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PROCESS METER 4-50MA LED PNL MT datasheet.pdf
CONTROL PROC ANALOG OUT 115/230V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 5A 24VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
BLZ 7.62IT/03/180MF2 SN BK BX datasheet.pdf
TVS DIODE 440VWM 713VC SMA datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS CABLE SKT datasheet.pdf