EPCOS (TDK) B32911A4822M189
B32911A4822M189 picture photo
Mfg. Part Number
B32911A4822M189
Brief Description
CAP FILM 8200PF 20% 440VAC RAD
Datasheet Download
B32911A4822M189.pdf
Availability of B32911A4822M189
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32911A4822M189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32911A4822M189
Internal Part NumberEIS-B32911A4822M189
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package4,400
SeriesB32911
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC440V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32911A4822M189
Related LinksB32911A, B32911A4822M189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32911A4822M189 Details Description
Related parts for B32911A4822M189
DIODE VARACTOR 15V USC datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR COAXIAL PACK datasheet.pdf
RES 750K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 100A RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 50POS .050" STR PCB datasheet.pdf
FERRITE CHIP 60 OHM 6000MA 1806 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf