EPCOS (TDK) B32912A5223M
B32912A5223M picture photo
Mfg. Part Number
B32912A5223M
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 20% 1KVDC RAD
Datasheet Download
B32912A5223M.pdf
Availability of B32912A5223M
QUANTITY
B32912A5223M Order Process
Ship out your order
Specifications of B32912A5223M
Internal Part NumberEIS-B32912A5223M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFilm Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32912
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC530V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32912A5223M
Related LinksB32912, B32912A5223M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32912A5223M Details Description
Related parts for B32912A5223M
IC LATCH TRANSPARENT OCT 20-DIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.5K OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN SOCKET HSNG 4POS BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 68QFN datasheet.pdf
ENDPLATE 2-TYPE 505 datasheet.pdf
CABLE 7POS .100 JUMPER 11 INCH datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 80POS .050 SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN CLAMP datasheet.pdf
100UF 16V 6,3X7MM 85C 1500H datasheet.pdf