EPCOS (TDK) B32912B5822K
B32912B5822K picture photo
Mfg. Part Number
B32912B5822K
Brief Description
CAP FILM 8200PF 10% 1KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32912B5822K.pdf
Availability of B32912B5822K
QUANTITY
B32912B5822K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32912B5822K
Internal Part NumberEIS-B32912B5822K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFilm Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32912
PackagingBulk
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC530V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32912B5822K
Related LinksB32912, B32912B5822K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32912B5822K Details Description
Related parts for B32912B5822K
IC UART I2C/SPI 24-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP 80CRI 2SMD datasheet.pdf
IC AMPLIFIER STEREO 16-WCSP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 270PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf