EPCOS (TDK) B32913A3224M189
B32913A3224M189 picture photo
Mfg. Part Number
B32913A3224M189
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 20% 760VDC RAD
Datasheet Download
B32913A3224M189.pdf
Availability of B32913A3224M189
QUANTITY
B32913A3224M189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32913A3224M189
Internal Part NumberEIS-B32913A3224M189
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package2,400
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32913
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC330V
Voltage Rating - DC760V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32913A3224M189
Related LinksB32913A, B32913A3224M189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32913A3224M189 Details Description
Related parts for B32913A3224M189
IC HEX INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 27MH 124MA 3.15 OHM TH datasheet.pdf