EPCOS (TDK) B32913A4104M289
B32913A4104M289 picture photo
Mfg. Part Number
B32913A4104M289
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 20% 440VAC RADIAL
Datasheet Download
B32913A4104M289.pdf
Availability of B32913A4104M289
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32913A4104M289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32913A4104M289
Internal Part NumberEIS-B32913A4104M289
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,920
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32913
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC440V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32913A4104M289
Related LinksB32913A, B32913A4104M289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32913A4104M289 Details Description
Related parts for B32913A4104M289
RES ARRAY 8 RES 56K OHM 1606 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 18-24AWG TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED COOL WHITE 6300K STARBOARD datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf