EPCOS (TDK) B32914A4105M
B32914A4105M picture photo
Mfg. Part Number
B32914A4105M
Brief Description
CAP FILM 1UF 20% 760VDC RADIAL
Datasheet Download
B32914A4105M.pdf
Availability of B32914A4105M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32914A4105M Order Process
Ship out your order
Specifications of B32914A4105M
Internal Part NumberEIS-B32914A4105M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package640
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32914
PackagingBulk
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC330V
Voltage Rating - DC760V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32914A4105M
Related LinksB32914, B32914A4105M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32914A4105M Details Description
Related parts for B32914A4105M
OPTOISOLATOR 5.3KV SCR 6SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 25A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 280POS 1MM datasheet.pdf
10 MODII HDR DRST SHRD .100CL datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf