EPCOS (TDK) B32914A4824M
B32914A4824M picture photo
Mfg. Part Number
B32914A4824M
Brief Description
CAP FILM 0.82UF 20% 760VDC RAD
Datasheet Download
B32914A4824M.pdf
Availability of B32914A4824M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32914A4824M Order Process
Ship out your order
Specifications of B32914A4824M
Internal Part NumberEIS-B32914A4824M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package640
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32914
PackagingBulk
Capacitance0.82µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC330V
Voltage Rating - DC760V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32914A4824M
Related LinksB32914, B32914A4824M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32914A4824M Details Description
Related parts for B32914A4824M
CAP FILM 1.5UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
SIDAC SYM 4CHP 200V 150A MS-013 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 14SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPEA 10POS datasheet.pdf
RES 25.2 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 38A 1.3 MOHM SMD datasheet.pdf