EPCOS (TDK) B32921C3104M289
B32921C3104M289 picture photo
Mfg. Part Number
B32921C3104M289
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 20% 305VAC RADIAL
Datasheet Download
B32921C3104M289.pdf
Availability of B32921C3104M289
QUANTITY
B32921C3104M289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32921C3104M289
Internal Part NumberEIS-B32921C3104M289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Capacitors for LED Applications
Automotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package680
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32921
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32921C3104M289
Related LinksB32921C, B32921C3104M289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32921C3104M289 Details Description
Related parts for B32921C3104M289
CONVERTER DC-DC 6W 12V SGL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 6 COIL 6.6UH SMD datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.38"L X 2.38"W datasheet.pdf
VARISTOR 14.4V 500A DISC 7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 400KSPS 24-SSOP datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 619 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
508 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
SENSTHERMOHD3 105C 6W BREAK datasheet.pdf