EPCOS (TDK) B32922C3334K289
B32922C3334K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32922C3334K289
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32922C3334K289.pdf
Availability of B32922C3334K289
QUANTITY
B32922C3334K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32922C3334K289
Internal Part NumberEIS-B32922C3334K289
Standard Package730
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32922
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.315" W (18.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32922C3334K289
Related LinksB32922C, B32922C3334K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32922C3334K289 Details Description
Related parts for B32922C3334K289
RES SMD 110K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
LP.100"SHRD HDR .100" VERT 15GLD datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 14PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM datasheet.pdf