EPCOS (TDK) B32922C3334M189
B32922C3334M189 picture photo
Mfg. Part Number
B32922C3334M189
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 20% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32922C3334M189.pdf
Availability of B32922C3334M189
QUANTITY
B32922C3334M189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32922C3334M189
Internal Part NumberEIS-B32922C3334M189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Capacitors for LED Applications
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32922
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.315" W (18.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32922C3334M189
Related LinksB32922C, B32922C3334M189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32922C3334M189 Details Description
Related parts for B32922C3334M189
CAP FILM 0.033UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 64PPR PC MNT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 65W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 220 OHM 20SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf