EPCOS (TDK) B32922D3334K289
B32922D3334K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32922D3334K289
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32922D3334K289.pdf
Availability of B32922D3334K289
QUANTITY
B32922D3334K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32922D3334K289
Internal Part NumberEIS-B32922D3334K289
Standard Package2,720
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32922
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32922D3334K289
Related LinksB32922D, B32922D3334K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32922D3334K289 Details Description
Related parts for B32922D3334K289
BATTERY NICAD AA SIZE H TYPE datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS 2MM VERT GOLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 48POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8UQFN datasheet.pdf