EPCOS (TDK) B32923C3224M
B32923C3224M picture photo
Mfg. Part Number
B32923C3224M
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 20% 305VAC RAD
Datasheet Download
B32923C3224M.pdf
Availability of B32923C3224M
QUANTITY
B32923C3224M Order Process
Ship out your order
Specifications of B32923C3224M
Internal Part NumberEIS-B32923C3224M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Capacitors for LED Applications
Automotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package720
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32923
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32923C3224M
Related LinksB32923, B32923C3224M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32923C3224M Details Description
Related parts for B32923C3224M
IC REG CTRLR BUCK PWM 10-UMAX datasheet.pdf
CONN SOCKET 60POS FLAT CABLE IDC datasheet.pdf
IC CAPSENSE EXP 4 I/O 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 50V 20% BX 1825 datasheet.pdf
RES 138 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 91MA 5.7 OHM SMD datasheet.pdf