EPCOS (TDK) B32923C3334M
B32923C3334M picture photo
Mfg. Part Number
B32923C3334M
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 20% 305VAC RAD
Datasheet Download
B32923C3334M.pdf
Availability of B32923C3334M
QUANTITY
B32923C3334M Order Process
Ship out your order
Specifications of B32923C3334M
Internal Part NumberEIS-B32923C3334M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Capacitors for LED Applications
Automotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package720
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32923
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32923C3334M
Related LinksB32923, B32923C3334M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32923C3334M Details Description
Related parts for B32923C3334M
DIODE ZENER 20V 1.3W DO41 datasheet.pdf
CONN RCPT IN-LINE 6POS W/SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 350V 160A DO205AB datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V 20% BX 0805 datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 38.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
VIBRATION TESTER W/STINGER END datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf