EPCOS (TDK) B32923E3225M189
B32923E3225M189 picture photo
Mfg. Part Number
B32923E3225M189
Brief Description
CAP FILM 2.2UF 20% 305VAC RADIAL
Datasheet Download
B32923E3225M189.pdf
Availability of B32923E3225M189
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32923E3225M189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32923E3225M189
Internal Part NumberEIS-B32923E3225M189
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package300
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32923
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32923E3225M189
Related LinksB32923E, B32923E3225M189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32923E3225M189 Details Description
Related parts for B32923E3225M189
CONN SOCKET CLCC 68POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 400MA 557 MOHM datasheet.pdf
CABLE BNC MALE W/O BOOT 144" datasheet.pdf
CONN TERM BLK 8PS 5.08MM R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
LED PSL0101 COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES PLUNGER datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf