EPCOS (TDK) B32923H3474M000
B32923H3474M000 picture photo
Mfg. Part Number
B32923H3474M000
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32923H3474M000.pdf
Availability of B32923H3474M000
QUANTITY
B32923H3474M000 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32923H3474M000
Internal Part NumberEIS-B32923H3474M000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,160
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32923
PackagingBulk
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32923H3474M000
Related LinksB32923H, B32923H3474M000 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32923H3474M000 Details Description
Related parts for B32923H3474M000
Crystal 14.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN 7MM PLUG STR 50 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 165CABGA datasheet.pdf
DISPLAY DOT MATRX RED LC .70"5X7 datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS WALL MNT PIN datasheet.pdf