EPCOS (TDK) B32934A3684M
B32934A3684M picture photo
Mfg. Part Number
B32934A3684M
Brief Description
CAP FILM 0.68UF 20% 305VAC RAD
Datasheet Download
B32934A3684M.pdf
Availability of B32934A3684M
QUANTITY
B32934A3684M Order Process
Ship out your order
Specifications of B32934A3684M
Internal Part NumberEIS-B32934A3684M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHeavy Duty X2 Film Capacitor
Automotive Industry Capacitors
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package320
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32934
PackagingBulk
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32934A3684M
Related LinksB32934, B32934A3684M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32934A3684M Details Description
Related parts for B32934A3684M
OSC XO 1.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SERVO RELAY UNIT CABLES 1M datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SC 3.81/10/135F 3.2SN BK BX datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.3A 132 MOHM SMD datasheet.pdf