EPCOS (TDK) B37871K5152J070
B37871K5152J070 picture photo
Mfg. Part Number
B37871K5152J070
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
B37871K5152J070.pdf
Availability of B37871K5152J070
QUANTITY
B37871K5152J070 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37871K5152J070
Internal Part NumberEIS-B37871K5152J070
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package32,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37871K5152J070
Related LinksB37871K, B37871K5152J070 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37871K5152J070 Details Description
Related parts for B37871K5152J070
CAP CER 4.7PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.022UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 29POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
FH PARI/O CBL TO TEM BLOCK 2M datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf