EPCOS (TDK) B37871K5680J060
B37871K5680J060 picture photo
Mfg. Part Number
B37871K5680J060
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
B37871K5680J060.pdf
Availability of B37871K5680J060
QUANTITY
B37871K5680J060 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37871K5680J060
Internal Part NumberEIS-B37871K5680J060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37871K5680J060
Related LinksB37871K, B37871K5680J060 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37871K5680J060 Details Description
Related parts for B37871K5680J060
CONN RCPT 5.08 12POS DUAL KEY-XX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FAN BLOWER 51X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 39.2KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
DIE SET SET OF 2 SPL-0621 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 1A 40 MOHM SMD datasheet.pdf