EPCOS (TDK) B37871K5681J060
B37871K5681J060 picture photo
Mfg. Part Number
B37871K5681J060
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
B37871K5681J060.pdf
Availability of B37871K5681J060
QUANTITY
B37871K5681J060 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37871K5681J060
Internal Part NumberEIS-B37871K5681J060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37871K5681J060
Related LinksB37871K, B37871K5681J060 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37871K5681J060 Details Description
Related parts for B37871K5681J060
IC SWITCH SPDT US8 datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 12MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 100V U2J 0805 datasheet.pdf
FRAME FRONT CLOSED 147X226X34MM datasheet.pdf
RES 232 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.3291K OHM 1/5W 0.05% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SHIELDING MATERIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf