EPCOS (TDK) B37871K5821J060
B37871K5821J060 picture photo
Mfg. Part Number
B37871K5821J060
Brief Description
CAP CER 820PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
B37871K5821J060.pdf
Availability of B37871K5821J060
QUANTITY
B37871K5821J060 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37871K5821J060
Internal Part NumberEIS-B37871K5821J060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37871K5821J060
Related LinksB37871K, B37871K5821J060 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37871K5821J060 Details Description
Related parts for B37871K5821J060
CONN HOUSING PLUG 6POS BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 20-24AWG CRIMP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM SQUARE T/H datasheet.pdf
RND SPACER 0.171" NYLON 14.73MM datasheet.pdf