EPCOS (TDK) B37930K5120J060
B37930K5120J060 picture photo
Mfg. Part Number
B37930K5120J060
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 12PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
B37930K5120J060.pdf
Availability of B37930K5120J060
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B37930K5120J060 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37930K5120J060
Internal Part NumberEIS-B37930K5120J060
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37930K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37930K5120J060
Related LinksB37930K, B37930K5120J060 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37930K5120J060 Details Description
Related parts for B37930K5120J060
IC TX W/RCVR RS232 5V 28-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 12A 250V datasheet.pdf
KIT DEVELOPMENT ADD-ON datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT ORANGE CC 0.3" datasheet.pdf
EUROCARD TYPE C datasheet.pdf
IC FPGA 295 I/O 484BGA datasheet.pdf
HP2007, 1N/C + 1NO, M16/NPT ADAP datasheet.pdf
CONN FFC FPC 14POS 0.50MM R/A datasheet.pdf