EPCOS (TDK) B37930K5220J060
B37930K5220J060 picture photo
Mfg. Part Number
B37930K5220J060
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
B37930K5220J060.pdf
Availability of B37930K5220J060
QUANTITY
B37930K5220J060 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37930K5220J060
Internal Part NumberEIS-B37930K5220J060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37930K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37930K5220J060
Related LinksB37930K, B37930K5220J060 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37930K5220J060 Details Description
Related parts for B37930K5220J060
MOSFET N-CH 75V 82A D2PAK datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 800MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADT7473 datasheet.pdf
LIGHT PIPE 3 ELEMENT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 170MA 3.7 OHM TH datasheet.pdf
RES 4.59K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SHEET PLYMR 19.1X50.8MM 100/PK datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-1863-A datasheet.pdf
RES 30.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
500 TB WIR PRO THOUGH/T datasheet.pdf
D-SUB FILTER 9POS IP67 datasheet.pdf