EPCOS (TDK) B37930K5330J060
B37930K5330J060 picture photo
Mfg. Part Number
B37930K5330J060
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
B37930K5330J060.pdf
Availability of B37930K5330J060
QUANTITY
B37930K5330J060 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37930K5330J060
Internal Part NumberEIS-B37930K5330J060
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37930K5330J060
Related LinksB37930K, B37930K5330J060 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37930K5330J060 Details Description
Related parts for B37930K5330J060
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
CONN 24PS 2MM HEADER R/A DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT 3SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
HEX KEY SET 9PC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 10POS DR LOW P datasheet.pdf