EPCOS (TDK) B37930K5390J060
B37930K5390J060 picture photo
Mfg. Part Number
B37930K5390J060
Brief Description
CAP CER 39PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
B37930K5390J060.pdf
Availability of B37930K5390J060
QUANTITY
B37930K5390J060 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37930K5390J060
Internal Part NumberEIS-B37930K5390J060
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37930K5390J060
Related LinksB37930K, B37930K5390J060 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37930K5390J060 Details Description
Related parts for B37930K5390J060
IC DAC 8BIT V-OUT 20-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MARKING TAGS DIN TYPE K 8MM datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 48TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY SMD GOLD 94POS datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD TIN 72POS datasheet.pdf
M2000 SIG HDR datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 1000VDC datasheet.pdf