EPCOS (TDK) B37931K9223K060
B37931K9223K060 picture photo
Mfg. Part Number
B37931K9223K060
Brief Description
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0603
Datasheet Download
B37931K9223K060.pdf
Availability of B37931K9223K060
QUANTITY
B37931K9223K060 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37931K9223K060
Internal Part NumberEIS-B37931K9223K060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37931K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37931K9223K060
Related LinksB37931K, B37931K9223K060 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37931K9223K060 Details Description
Related parts for B37931K9223K060
FUSE HLDR CART 480V 20A PNL MNT datasheet.pdf
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 6.34KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
BERGSTIK II DR R/A RET datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 10CH HD 5V 48TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 3.6A 37 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf