EPCOS (TDK) B37940K2100J060
B37940K2100J060 picture photo
Mfg. Part Number
B37940K2100J060
Brief Description
CAP CER 10PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
B37940K2100J060.pdf
Availability of B37940K2100J060
QUANTITY
B37940K2100J060 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37940K2100J060
Internal Part NumberEIS-B37940K2100J060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37940K2100J060
Related LinksB37940K, B37940K2100J060 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37940K2100J060 Details Description
Related parts for B37940K2100J060
IC VREF SHUNT 8.192V SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT ROLLR LEVR GND WIRE datasheet.pdf
CONN ADAPTER 8P-8P F-M PNL MNT datasheet.pdf
FZ4 HG STD. BOX 4-CAM.PNP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 200MA DO35 datasheet.pdf
RES NTWRK 20 RES MULT OHM 12SRT datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf