EPCOS (TDK) B37979G1220J054
B37979G1220J054 picture photo
Mfg. Part Number
B37979G1220J054
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
B37979G1220J054.pdf
Availability of B37979G1220J054
QUANTITY
B37979G1220J054 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37979G1220J054
Internal Part NumberEIS-B37979G1220J054
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37979G
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37979G1220J054
Related LinksB37979G, B37979G1220J054 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37979G1220J054 Details Description
Related parts for B37979G1220J054
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN MDR PLUG 36POS IDC GOLD datasheet.pdf
THERMOSTAT 105 DEG C NO 2SIP datasheet.pdf
CRIMPER 6P6C 6P4C 6P2C RJ11/12 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5VOUT 40W REMOTE/METR datasheet.pdf
IC DRIVER HI/LO SIDE 8DIP datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 20-22AWG GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
OSC TCXO 11.999MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 363MA 920 MOHM datasheet.pdf