EPCOS (TDK) B37979G1681J058
B37979G1681J058 picture photo
Mfg. Part Number
B37979G1681J058
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
B37979G1681J058.pdf
Availability of B37979G1681J058
QUANTITY
B37979G1681J058 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37979G1681J058
Internal Part NumberEIS-B37979G1681J058
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37979G
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37979G1681J058
Related LinksB37979G, B37979G1681J058 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37979G1681J058 Details Description
Related parts for B37979G1681J058
RES ARRAY 2 RES 56K OHM 0606 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN CRIMP datasheet.pdf
HTR60675 HANDTOOL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 420W datasheet.pdf