EPCOS (TDK) B37981F1222K054
B37981F1222K054 picture photo
Mfg. Part Number
B37981F1222K054
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
B37981F1222K054.pdf
Availability of B37981F1222K054
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B37981F1222K054 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37981F1222K054
Internal Part NumberEIS-B37981F1222K054
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37981F
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37981F1222K054
Related LinksB37981F, B37981F1222K054 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37981F1222K054 Details Description
Related parts for B37981F1222K054
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 250VAC X7R 2220 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 48VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 75.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
ISOLATED AMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf