EPCOS (TDK) B37982N5223M000
B37982N5223M000 picture photo
Mfg. Part Number
B37982N5223M000
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V Z5U RADIAL
Datasheet Download
B37982N5223M000.pdf
Availability of B37982N5223M000
QUANTITY
B37982N5223M000 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37982N5223M000
Internal Part NumberEIS-B37982N5223M000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDigi-Key Leaded Ceramic Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37982N
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37982N5223M000
Related LinksB37982N, B37982N5223M000 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37982N5223M000 Details Description
Related parts for B37982N5223M000
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 48-TQFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT BOX MNT 16POS PIN datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 DSH datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 20POS THRUHL datasheet.pdf
BARREL FOR BENT XT TIPS WXP 120 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 100TQFP datasheet.pdf
CAP TRIM 9-120PF 100V THRU HOLE datasheet.pdf