EPCOS (TDK) B37984M5334K051
B37984M5334K051 picture photo
Mfg. Part Number
B37984M5334K051
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
B37984M5334K051.pdf
Availability of B37984M5334K051
QUANTITY
B37984M5334K051 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37984M5334K051
Internal Part NumberEIS-B37984M5334K051
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37984M
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.354" L x 0.295" W (9.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37984M5334K051
Related LinksB37984M, B37984M5334K051 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37984M5334K051 Details Description
Related parts for B37984M5334K051
IC REG LDO 1.2V/ADJ 5A TO220-5 datasheet.pdf
IC REG BCK SEPIC 2.5V 1.5A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SPRING 51POS SNGL .370 SMD datasheet.pdf
TOOL & DIE CRIMP .042/.068/.255 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
1287-25A STRIPPERS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
DL CONT CRIMP 28-32 50AU 10K R datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
TV 43C 23#20 20#16 PIN J/N RE datasheet.pdf
4200UF 250V 64X143 85C ST datasheet.pdf