EPCOS (TDK) B37984M5334M051
B37984M5334M051 picture photo
Mfg. Part Number
B37984M5334M051
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
B37984M5334M051.pdf
Availability of B37984M5334M051
QUANTITY
B37984M5334M051 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37984M5334M051
Internal Part NumberEIS-B37984M5334M051
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37984M
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.354" L x 0.295" W (9.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37984M5334M051
Related LinksB37984M, B37984M5334M051 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37984M5334M051 Details Description
Related parts for B37984M5334M051
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMD datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
POT 10K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf