EPCOS (TDK) B37984M5474K054
B37984M5474K054 picture photo
Mfg. Part Number
B37984M5474K054
Brief Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
B37984M5474K054.pdf
Availability of B37984M5474K054
QUANTITY
B37984M5474K054 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37984M5474K054
Internal Part NumberEIS-B37984M5474K054
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37984M
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.354" L x 0.295" W (9.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37984M5474K054
Related LinksB37984M, B37984M5474K054 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37984M5474K054 Details Description
Related parts for B37984M5474K054
SOLDERING IRON 42 WATT W/EMA TIP datasheet.pdf
SENS 2000PSI 22MM M10-1.0 6G 5V datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 10ppm 9pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf