EPCOS (TDK) B37987F1104K051
B37987F1104K051 picture photo
Mfg. Part Number
B37987F1104K051
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
B37987F1104K051.pdf
Availability of B37987F1104K051
QUANTITY
B37987F1104K051 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37987F1104K051
Internal Part NumberEIS-B37987F1104K051
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37987F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37987F1104K051
Related LinksB37987F, B37987F1104K051 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37987F1104K051 Details Description
Related parts for B37987F1104K051
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
COVER RCWAY TC105 SM IVR10' datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16DIP datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
IC SWITCH ANALOG DPDT 9-WLP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
HLX104WE1TS025B datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 70A datasheet.pdf