EPCOS (TDK) B37987F5104K000
B37987F5104K000 picture photo
Mfg. Part Number
B37987F5104K000
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
B37987F5104K000.pdf
Availability of B37987F5104K000
QUANTITY
B37987F5104K000 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37987F5104K000
Internal Part NumberEIS-B37987F5104K000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDigi-Key Leaded Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37987F
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37987F5104K000
Related LinksB37987F, B37987F5104K000 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37987F5104K000 Details Description
Related parts for B37987F5104K000
IC DELAY LINE 5TAP 250NS 8DIP datasheet.pdf
BOARD EVAL 4A POWERWISE LM20124 datasheet.pdf
CONNECTOR BOARD-BOARD 8POS SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU 8-24AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 24 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDTX2 1A 30V datasheet.pdf
Connector Header 68 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf