EPCOS (TDK) B37987F5104K031
B37987F5104K031 picture photo
Mfg. Part Number
B37987F5104K031
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
B37987F5104K031.pdf
Availability of B37987F5104K031
QUANTITY
B37987F5104K031 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37987F5104K031
Internal Part NumberEIS-B37987F5104K031
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37987F
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37987F5104K031
Related LinksB37987F, B37987F5104K031 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37987F5104K031 Details Description
Related parts for B37987F5104K031
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 1.65 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 2A 5V datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
MODULE FLEX FOR OV07740 VGA datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf