EPCOS (TDK) B39182B5110U410
B39182B5110U410 picture photo
Mfg. Part Number
B39182B5110U410
Manufacturer
Product Category
SAW Filters
Brief Description
FILTER SAW RF 1762.5MHZ SMD
Datasheet Download
B39182B5110U410.pdf
Availability of B39182B5110U410
QUANTITY
B39182B5110U410 Order Process
Ship out your order
Specifications of B39182B5110U410
Internal Part NumberEIS-B39182B5110U410
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package9,000
Category Filters
FamilySAW Filters
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency1.763GHz Center
Bandwidth45MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss1.7dB
ApplicationsBase Stations
Package / Case6-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B39182B5110U410
Related LinksB39182B, B39182B5110U410 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B39182B5110U410 Details Description
Related parts for B39182B5110U410
RES SMD 300K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 1" 8.66" datasheet.pdf
RES CHAS MNT 249 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
SGE1510-0-3010A-5000C-5000C datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 233W 10A TO-220AC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SOLDERING TIP datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 90D SOLID datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf