EPCOS (TDK) B39362X6967M100
B39362X6967M100 picture photo
Mfg. Part Number
B39362X6967M100
Brief Description
FILTER SAW BANDPASS 36.17MHZ
Datasheet Download
B39362X6967M100.pdf
Availability of B39362X6967M100
QUANTITY
B39362X6967M100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B39362X6967M100
Internal Part NumberEIS-B39362X6967M100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Frequency36.17MHz Center
Bandwidth3MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss9.5dB
ApplicationsDAB
Package / Case5-SIP
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)0.343" (8.70mm)
Size / Dimension0.681" L x 0.154" W (17.30mm x 3.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B39362X6967M100
Related LinksB39362X, B39362X6967M100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B39362X6967M100 Details Description
Related parts for B39362X6967M100
CAP FILM 3900PF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX DUAL 2-4 16SO datasheet.pdf
ROUTER WIRELESS QUAD E-GPRS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 6X1/4" S VFN datasheet.pdf
CONN HOUSING 2POS 2.5MM YELLOW datasheet.pdf