EPCOS (TDK) B39588N3958M100
B39588N3958M100 picture photo
Mfg. Part Number
B39588N3958M100
Brief Description
FILTER IF 58.75MHZ VIDEO 5SIP
Datasheet Download
B39588N3958M100.pdf
Availability of B39588N3958M100
QUANTITY
B39588N3958M100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B39588N3958M100
Internal Part NumberEIS-B39588N3958M100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Frequency58.75MHz Center
Bandwidth-
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss14.3dB
ApplicationsTV
Package / Case5-SIP
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)0.343" (8.70mm)
Size / Dimension0.681" L x 0.154" W (17.30mm x 3.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B39588N3958M100
Related LinksB39588N, B39588N3958M100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B39588N3958M100 Details Description
Related parts for B39588N3958M100
CONN HEADER .100 SNGL STR 33POS datasheet.pdf
IC REG BST SEPIC ADJ 2A 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.6A 280 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1W DO204AL datasheet.pdf