EPCOS (TDK) B41456B9339M3
B41456B9339M3 picture photo
Mfg. Part Number
B41456B9339M3
Brief Description
CAP ALUM 33000UF 20% 100V SCREW
Datasheet Download
B41456B9339M3.pdf
Availability of B41456B9339M3
QUANTITY
B41456B9339M3 Order Process
Ship out your order
Specifications of B41456B9339M3
Internal Part NumberEIS-B41456B9339M3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMaterial Change 27/Mar/2015
Standard Package32
PackagingBulk
Capacitance33000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Lifetime @ Temp.12000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current19A
Impedance7 mOhm
Lead Spacing1.248" (31.70mm)
Size / Dimension3.028" Dia (76.90mm)
Height - Seated (Max)4.201" (106.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41456B9339M3
Related LinksB41456, B41456B9339M3 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41456B9339M3 Details Description
Related parts for B41456B9339M3
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 25POS datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 40NS 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 250KBPS LP 16-SSOP datasheet.pdf
RES 2.15 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144BGA datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS DL .100" GOLD datasheet.pdf