EPCOS (TDK) B41693A9227Q9
B41693A9227Q9 picture photo
Mfg. Part Number
B41693A9227Q9
Brief Description
CAP ALUM 220UF 100V AXIAL
Datasheet Download
B41693A9227Q9.pdf
Availability of B41693A9227Q9
QUANTITY
B41693A9227Q9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B41693A9227Q9
Internal Part NumberEIS-B41693A9227Q9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB41693
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance-10%, +30%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Type-
ApplicationsAutomotive
Ripple Current2A
Impedance157 mOhm
Lead Spacing-
Size / Dimension0.630" Dia x 1.181" L (16.00mm x 30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41693A9227Q9
Related LinksB41693, B41693A9227Q9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41693A9227Q9 Details Description
Related parts for B41693A9227Q9
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC20S/AE20G/X datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG HD 62P SER 90 datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 2R 5.5KV INV-BO datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER SFC 2.5/21 MC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf