EPCOS (TDK) B41821A7228M8
B41821A7228M8 picture photo
Mfg. Part Number
B41821A7228M8
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Datasheet Download
B41821A7228M8.pdf
Availability of B41821A7228M8
QUANTITY
B41821A7228M8 Order Process
Ship out your order
Specifications of B41821A7228M8
Internal Part NumberEIS-B41821A7228M8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
SeriesB41821
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)1.319" (33.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41821A7228M8
Related LinksB41821, B41821A7228M8 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41821A7228M8 Details Description
Related parts for B41821A7228M8
IC MONITOR RESET 3.06V SC-70-3 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 0.453 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 909 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SNAP IN MARKERS WHITE UNLABELED datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 760MA 745 MOHM datasheet.pdf
IC REDRIVER PCIE 2CH 24WQFN datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
12POS,TAB 1.6X0.6,TAB HSG,ASSY datasheet.pdf