EPCOS (TDK) B41821A7277M
B41821A7277M picture photo
Mfg. Part Number
B41821A7277M
Brief Description
CAP ALUM 270UF 20% 35V RADIAL
Datasheet Download
B41821A7277M.pdf
Availability of B41821A7277M
QUANTITY
B41821A7277M Order Process
Ship out your order
Specifications of B41821A7277M
Internal Part NumberEIS-B41821A7277M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingBulk
Capacitance270µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.531" (13.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41821A7277M
Related LinksB41821, B41821A7277M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41821A7277M Details Description
Related parts for B41821A7277M
FIXED IND 18NH 600MA 320 MOHM datasheet.pdf
KNOB BLK/MATTE.625"DIA.250"SHAFT datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS .100" DUAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 22POS .050" datasheet.pdf
FIXED IND 7.9NH 600MA 120 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR BD9B300MUV datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf